MHP-25PTA52-75R
Mfr.Part #
MHP-25PTA52-75R
Description
RES 75 OHM 0.02% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.02%
Length :
6.1976mm
Resistance :
75Ohms
Size / Dimension :
0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
MHP-25PTA52-75R
YAGEO MHP-25PTA52-75R
75Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,