MHP-25PTA52-4K7
Mfr.Part #
MHP-25PTA52-4K7
Description
RES 4.7K OHM 0.02% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.02%
Size / Dimension :
0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
4.7kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.1976mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
MHP-25PTA52-4K7
YAGEO MHP-25PTA52-4K7
4.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,