MHP-25PTA52-20K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MHP-25PTA52-20K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 20K OHM 0.02% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Composition :
Metal Film
Resistance :
20kohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.02%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MHP
Datasheets
MHP-25PTA52-20K
YAGEO MHP-25PTA52-20K
20kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,