MHP-25ATA52-470R
Mfr.Part #
MHP-25ATA52-470R
Description
RES 470 OHM 0.05% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
470Ohms
Size / Dimension :
0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
Composition :
Metal Film
Length :
6.1976mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
MHP
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±0.05%
Package / Case :
Datasheets
MHP-25ATA52-470R
YAGEO MHP-25ATA52-470R
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,