MFR2WSFTF52-88R7
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-88R7
Description
RES 88.7 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
88.7Ohms
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Datasheets
MFR2WSFTF52-88R7
YAGEO MFR2WSFTF52-88R7
88.7Ohms, 2W, Metal Film,