MFR200DBD73-1M47
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR200DBD73-1M47
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.47M OHM 0.5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
1.47MOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Axial
Series :
MFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MFR200DBD73-1M47
1.47MOhm, 2W, Metal Film,