MFR2WSFTF52-5K62
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-5K62
Description
RES 5.62K OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
5.62kOhms
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR2WSFTF52-5K62
YAGEO MFR2WSFTF52-5K62
5.62kOhms, 2W, Metal Film,