MFR2WSFTF52-562R
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-562R
Description
RES 562 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
562Ohms
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR2WSFTF52-562R
YAGEO MFR2WSFTF52-562R
562Ohms, 2W, Metal Film,