MFR2WSFTF52-54R9
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-54R9
Description
RES 54.9 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
54.9Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFR2WSFTF52-54R9
YAGEO MFR2WSFTF52-54R9
54.9Ohms, 2W, Metal Film,