MFR2WSFTF52-510R
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-510R
Description
RES 510 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
510Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR2WSFTF52-510R
YAGEO MFR2WSFTF52-510R
510Ohms, 2W, Metal Film,