MFR2WSFTF52-499K
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-499K
Description
RES 499K OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
499kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR2WSFTF52-499K
YAGEO MFR2WSFTF52-499K
499kOhms, 2W, Metal Film,