MFR2WSFTF52-470R
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-470R
Description
RES 470 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
470Ohms
Datasheets
MFR2WSFTF52-470R
YAGEO MFR2WSFTF52-470R
470Ohms, 2W, Metal Film,