MFR25SJT-52-200R
Mfr.Part #
MFR25SJT-52-200R
Description
RES 200 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
200Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR25SJT-52-200R
200Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,