MFR25SJR-52-560R
Mfr.Part #
MFR25SJR-52-560R
Description
RES 560 OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
560Ohms
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR25SJR-52-560R
560Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,