MFR25SJB-52-10K
Mfr.Part #
MFR25SJB-52-10K
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
10kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
MFR25SJB-52-10K
10kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,