MFR25SFRF52-1R43
Mfr.Part #
MFR25SFRF52-1R43
Description
RES 1.43 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.43Ohm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR25SFRF52-1R43
YAGEO MFR25SFRF52-1R43
1.43Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,