MFR25SFRE52-37R4
Mfr.Part #
MFR25SFRE52-37R4
Description
RES 37.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
37.4Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
MFR25SFRE52-37R4
YAGEO MFR25SFRE52-37R4
37.4Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,