MFR25SFRE52-340R
Mfr.Part #
MFR25SFRE52-340R
Description
RES 340 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
340Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR25SFRE52-340R
YAGEO MFR25SFRE52-340R
340Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,