MFR200JR-73-43K
Mfr.Part #
MFR200JR-73-43K
Description
RES 43K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFR200JR-73-43K
43kOhm, 2W, Metal Film,