MFR200JR-73-150R
Mfr.Part #
MFR200JR-73-150R
Description
RES 150 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
150Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR200JR-73-150R
150Ohm, 2W, Metal Film,