MFR200JR-73-10R
Mfr.Part #
MFR200JR-73-10R
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
10Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
MFR200JR-73-10R
10Ohm, 2W, Metal Film,