MFR200JR-52-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR200JR-52-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
100kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Datasheets
MFR200JR-52-100K
100kOhm, 2W, Metal Film,