MFR200FRF52-562K
Mfr.Part #
MFR200FRF52-562K
Description
RES 562K OHM 1% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
562kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR200FRF52-562K
YAGEO MFR200FRF52-562K
562kOhm, 2W, Metal Film,