MFR200FRF52-536R
Mfr.Part #
MFR200FRF52-536R
Description
RES 536 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Resistance :
536Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR200FRF52-536R
YAGEO MFR200FRF52-536R
536Ohm, 2W, Metal Film,