MFR200FRF52-0R51
Mfr.Part #
MFR200FRF52-0R51
Description
RES 0.51 OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
510mOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFR200FRF52-0R51
510mOhm, 2W, Metal Film,