MFR200FRE52-10R
Mfr.Part #
MFR200FRE52-10R
Description
RES 10 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
10Ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR200FRE52-10R
YAGEO MFR200FRE52-10R
10Ohm, 2W, Metal Film,