MFR200FBF73-560R
Mfr.Part #
MFR200FBF73-560R
Description
RES 560 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
560Ohm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
MFR200FBF73-560R
YAGEO MFR200FBF73-560R
560Ohm, 2W, Metal Film,