MFR200FBF73-47R
Mfr.Part #
MFR200FBF73-47R
Description
RES 47 OHM 1% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47Ohm
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR200FBF73-47R
YAGEO MFR200FBF73-47R
47Ohm, 2W, Metal Film,