MFR200FBE73-5K11
Mfr.Part #
MFR200FBE73-5K11
Description
RES 5.11K OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.11kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR200FBE73-5K11
YAGEO MFR200FBE73-5K11
5.11kOhm, 2W, Metal Film,