MFR200DBE73-453R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR200DBE73-453R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 453 OHM 0.5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MFR
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
453Ohm
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR200DBE73-453R
YAGEO MFR200DBE73-453R
453Ohm, 2W, Metal Film,