MFR200DBE73-100K
Mfr.Part #
MFR200DBE73-100K
Description
RES 100K OHM 0.5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
100kOhm
Datasheets
MFR200DBE73-100K
YAGEO MFR200DBE73-100K
100kOhm, 2W, Metal Film,