MFP1WSBRD52-29K3
Mfr.Part #
MFP1WSBRD52-29K3
Description
RES 29.3K OHM 0.1% 1W AXIAL
Resistance :
29.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
MFP1WSBRD52-29K3
YAGEO MFP1WSBRD52-29K3
29.3kOhm, 1W, Metal Film,