MFP1WSBBD52-1K34
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP1WSBBD52-1K34
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.34K OHM 0.1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MFP
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
1.34kOhm
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
MFP1WSBBD52-1K34
1.34kOhm, 1W, Metal Film,