MFP1WSBBD52-750R
Mfr.Part #
MFP1WSBBD52-750R
Description
RES 750 OHM 0.1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
750Ohm
Datasheets
MFP1WSBBD52-750R
YAGEO MFP1WSBBD52-750R
750Ohm, 1W, Metal Film,