MFN-25FRF52-5K6
Mfr.Part #
MFN-25FRF52-5K6
Description
RES 5.6K OHM 1% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFN-25FRF52-5K6
YAGEO MFN-25FRF52-5K6
FIXED RESISTOR, 5.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,