MFN-25FRF52-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFN-25FRF52-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Construction :
Cylindrical
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MFN
Published :
Package / Case :
Axial
Resistance :
100kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C