MFN-25FRF52-39K
Mfr.Part #
MFN-25FRF52-39K
Description
RES 39K OHM 1% 1/4W AXIAL
Lead Diameter :
0.55 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39kohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFN-25FRF52-39K
YAGEO MFN-25FRF52-39K
FIXED RESISTOR, 39kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,