MF0207JT-52-22K
Mfr.Part #
MF0207JT-52-22K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 5% 0.6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.6W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Series :
MF0
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MF0207JT-52-22K
YAGEO MF0207JT-52-22K
22kOhm, 0.6W, Metal Film,