MCR25JZHFLR110
Mfr.Part #
MCR25JZHFLR110
Description
RES 0.11 OHM 1% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
Chip
Resistance :
110mOhm
Tolerance :
±1%