MCR18EZPJ681
Mfr.Part #
MCR18EZPJ681
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206
Lead Free
Mount :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR
Contact Plating :
Tin
Resistance :
680Ohm