MCR18EZPF3242
Mfr.Part #
MCR18EZPF3242
Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
660.4μm
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
125mW
Resistance :
32.4kOhm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Reference Standard :
TS 16949
Published :
Datasheets
MCR18EZPF3242
ROHM Semiconductor MCR18EZPF3242
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 32.4kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C