MCR18EZHJ624
Mfr.Part #
MCR18EZHJ624
Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
620kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W