MCR18EZHF25R5
Mfr.Part #
MCR18EZHF25R5
Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Thick Film
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
25.5Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
550μm
Datasheets
MCR18EZHF25R5
ROHM Semiconductor MCR18EZHF25R5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 25.5Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C