MCR18EZHF1910
Mfr.Part #
MCR18EZHF1910
Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/4W 1206
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
yes
Mounting Feature :
Resistance :
191Ohm