MCR100JZHF7150
Mfr.Part #
MCR100JZHF7150
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES SMD 715 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Resistance :
715Ohm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
1W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Feature :
Automotive AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Composition :
Thick Film
Voltage - Rated DC :
200V
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
MCR100JZHF7150
ROHM Semiconductor MCR100JZHF7150
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 715Ohm, ±1%, -55°C~125°C