MBA02040C9531FRP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBA02040C9531FRP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.53K OHM 0.4W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Power Rating :
400mW
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Contact Plating :
Tin
Published :
Resistance :
9.53kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%