MBA02040C8062FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C8062FRP00
Description
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
400mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.4W
Published :
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
80.6kOhms
Diameter :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.6068mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Pins :
Tin
Vishay MBA02040C8062FRP00
Through Hole 80.6kOhms, 0.4W, Metal Film,