MBA02040C7153FC100
Mfr.Part #
MBA02040C7153FC100
Description
RES 715K OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Factory Lead Time :
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
715kOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.4W
Vishay MBA02040C7153FC100
Through Hole FIXED RESISTOR, 715kOhm, 0.4W, Metal Film,