MBA02040C6982FC100
Mfr.Part #
MBA02040C6982FC100
Description
RES 69.8K OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
69.8kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.4W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Length :
3.6068mm
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Diameter :
1.6mm
2
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay MBA02040C6982FC100
Through Hole 69.8kOhms, 0.4W, Metal Film,