MBA02040C6650FRP00
Mfr.Part #
MBA02040C6650FRP00
Description
RES 665 OHM 0.4W 1% AXIAL
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
400mW
Power Rating :
400mW
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W
Diameter :
1.6mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
665Ohms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Mount :
Through Hole
Series :
MBA/SMA 0204 - Professional
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6068mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay MBA02040C6650FRP00
Through Hole 665Ohms, 0.4W, Metal Film,